Trofejní lovyZvířata jsou zabíjena jen pro zábavu.

 

V Africe žije 15 244 lvů

Lvi v Africe jsou vyhubeni v 25 státech. V celé Africe jich najdeme jen asi 15 244 (LionAid, 2012). Z toho cca 4400 je samců.

 

Kriticky ohrožená

zvířata jsou zabíjena lovci. Např. nosorožec dvourohý. Čím vzácnější zvíře, tím větší cena pro lovce a vyšší cena pro agenturu.

 

Cca 4400 lvích samců

žije v Africe. Z toho cca 3200 je divokých a 1200 je chováno na soukromých farmách pro pozdější prodej lovcům.

 

WWF, CITES, IUCN

a další "ochranářské" organizace podporují trofejní lovy a jsou upláceny loveckou lobby, která má mafiánská chapadla.

trophy hunting
 

Zabíjet může kdokoli

i Vaše 3 leté dítě. Pro zabíjení v Africe nemusíte vlastnit lovecký lístek, nemusíte umět střílet. Musíte mít jen peníze.

 

Přes 90% z peněz

co lovci trofejí zaplatí za zabití zvířat, se zasekne za nehty firem, které tento vražedný průmysl zprostředkovávají.

 

"Celebrity" zabíjí

zvířata. Britská královská rodina, španělský král, bývalý US prezident, Trumpovi..., zabíjí zvířata pro svoji zábavu.

 

Lovec trofejí = pytlák?

Lovci jsou často přirovnáváni k pytlákům, protože stejně jako oni zabíjí ta největší, pro přírodu geneticky nejcennější zvířata.

 

 

Zabíjení není ochrana

Trofejní lov je odporná lidská zábava, při které jsou ve jménu ochrany přírody zabíjena i kriticky ohrožená zvířata.

Lovci trofejí zabíjí pro zábavu

 

Proč se nedaří lovy kvůli trofejím zastavit?

Jeden z hlavním důvodů, proč se nedaří zastavit zcela nesmyslné zabíjení zvířat jsou peníze. Lovecká lobby disponuje velmi vlivnými lidmi, kteří také zabíjejí zvířata pro zábavu a ovlivňuje tak rozhodování organizací, které se například veřejně tváří jako ochránci přírody. Organizace a vlivní lidé jsou propojeni jako chapadla mafie.

WWF, CITES, IUCN a další, podporují trofejní lovy.

 

Trofejní lovy významným způsobem podporují například tyto organizace:
WWF, CITES, IUCN, Panthera a spousty dalších.

 

Pro zábavu zabíjí i slavné osobnosti a celebrity 

Na těchto fotografiích můžete vidět, že zabíjení pro zábavu provozují i lidé, kteří se pak na veřejnosti chovají jako schizofrenikové, blázni nebo lidé bez špetky soudnosti. Jak jinak si vysvětlit následný "boj" za práva zvířat od lidí jako je španělský král - bývalý člen prezidia WWF, anebo například britská královská rodina, která pro svoji zábavu také zabíjí. Na poslední fotce jsou s levhartem bratři Trumpové.

juan-carlos-hunting-elephants prince harry trump

 

Ekonomický přínos trofejních lovů je zcela zanedbatelný

dokazuje to studie jedné z nejvýznamějších ochranářských organizací IUCN z roku 2011, která velmi jasně ukazuje, že trofejní lov má zcela minimální přínos pro ekonomiku země, ve které je prováděn. IUCN je navíc pro-lovecky zaměřená. O to větší hodnotu mají jejich data. Také fotosafari je pro ekonomiku země výnosnější.

trophy hunting iucn 2011

Ukážeme si jeden příklad. 26,4% území Tanzanie je věnováno loveckým organizacím. Tyto organizace se podílí na vytváření hrubého národního produktu (HDP) ubohými 0,22%. Přitom tyto skupiny Vám budou tvrdit, že se významnou měrou podílejí na ekonomické prosperitě země, ve které jim vlády umožní provozovat jejich krvavé kšefty. Sama IUCN tak přiznává, že ekonomický přínos z vraždění zvířat v Africe je k ničemu. Proč ho tedy podporovat...?

 

Lovci tvrdí: "V loveckých oblastech není pytlačení" = lež

Stačí se podívat na příklad největší rezervace v Africe - GR Selous, kde je velká část rezervace běžným turistům nepřístupna, protože v ní lovci loví. V Selousu byla jedna z největších sloních populací ve východní Africe. Ta je dnes bohužel zcela zdecimována pytláky. Sčítání slonů v Selous Game Reserve a v národním parku Mikumi ukázalo, že jejich počty klesly o 42%, ze 74 900 v roce 2006 na 43 552 v roce 2009.

Rodinné safari

Velmi častou kratochvílí lidí se stává zabíjení tzv. víkendové safari, ale nenechte se mýlit, nejedná se o výlet na safari tak, jak si ho většina z nás představuje, ale jedná se o výlet spojený se zabíjením zvířat.

Rodinný výlet na safari může končit i takto. Zvrácenost rodičů nezná mezí.

Zabíjet zvířata mohou i 3 leté děti

Pokud máte problémové dítě nebo chcete svému dítěti dát neobvyklý dárek, můžete mu například k narozeninám koupit zabití zvířete a tak například Vaše 3letá ratolest dostane do ruky kulovnici a může zabíjet zvířata.

Otec podpírá pušku 3letému synovi, který zabíjí vzácného karakala. Trocha pózování s mrvolou pro fotografy... A ještě jedna do rodinného alba.

 

Jsou lovci trofejí psychopaté?

Velice zajímavý článek o lovcích trofejí a jejich srovnání se sériovými vrahy napsal ochránce přírody Gareth Patterson. Analogie mezi oběma skupinami je více než zřejmá. Jak lovci trofejí, tak sérioví vrazi zabíjí opakovaně a uchovávají svoje trofeje. 

psychopat obyvak 1

 

Jak lovci trofejí vychovávají svoje děti...

Velmi zvláštně se také někteří lovci trofejí chovají ke svým dětem zejména v USA, kde dětem po zabití zvířete natírají tváře krví mrtvol i proti jejich vlastní vůli. Prý jen dodržují rodinnou tradici...

usa 1 usa

 

Video je záživné cca od 30 sekundy. Odpor dcery je podle tatíka komický.

 

Mají právo žít

Zvířata mají emoce - radují se, stejně jako my

 

Cítí bolest a smutek - stejně jako my

 

Nezabíjí pro zábavu - nejsou jako my
"Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš." Gándhí

 

"Největší nebezpečí pro naši budoucnost je apatie." Jane Goodall

prochazky